Ashwagandha: Prírodný zdroj dobrej nálady

Čo je ashwagandha a aké má účinky?
Ashwagandha (Withania somnifera, vitánie snodárna), tiež prezývaná ako indický ženšen je adaptogénna rastlina s veľmi dlhou tradíciou v ajurvédskej medicíne, kde sa používa už tisíce rokov. Jej hlavnou účinnou látkou sú withanolidy, ďalej obsahuje glykozidy, aminokyseliny atď.
Adaptogény sú látky, ktoré zvyšujú odolnosť organizmu voči stresovým situáciám, podporujú prispôsobenie tela rôznym stresom, udržujú stálosť vnútorného prostredia tzv. homeostázu v rovnováhe a napomáhajú udržiavať vyrovnanosť. V dnešnej dobe sa teší veľkej obľube, näjme kvôli zrýchlenému, hektickému a stresujúcemu tempu našich životov. Môžu nám teda pomôcť predovšetkým v náročných životných obdobiach ako napr. zvýšená fyzická či psychická záťaž, tlak na výkon v zamestnaní, skúškové obdobie v škole, problémy so spánkom, stresové situácie a ďalšie výzvy, ktoré môžu negatívne ovplyvniť našu pohodu a výkonnosť. Adaptogény pomáhajú podporiť vyrovnanie s týmito náročnými situáciemi a udržať stabilitu tela a mysle.

Ashwagandha má protizápalové a antioxidačné vlastnosti, pomáha telu lepšie zvládať stres a podporuje jeho odolnosť voči nemu. Výhody ashwagandhy však nekončia iba pri duševnej pohode, má tiež pozitívny vplyv na fyzické zdravie, spánok, koncentráciu, reprodukčný systém apod. Môže efektívne prispieť k zníženiu stresového hormónu kortizolu, čo má pozitívny vplyv aj na proces chudnutia. Kortizol má totíž za následok napr. ukladanie tuku do oblasti brucha, čo je známe ako tzv. viscerálny tuk, ktorý sa nachádza okolo vnútorných orgánov a v nadbytočnom množstve sa stáva nebezpečným a zároveň sa nadmiera kortizolu podieľa na rozklade svalovej hmoty.

Ashwagandha extrakt 10:1
Prispieva k:

  • duševné a kognitívne činnosti (koncentrácia, únava)
  • duševnému zdraviu a relaxácii
  • odbúravanie stresu a zlepšuje spánok
  • normálnej fukncii reprodukčného systému

MyBears® Gumové medvedíky Dobrá náladička
Pokiaľ sa chystáte začať užívať ashwagandhu, v našej ponuke na e-shope nájdete pohodlnú variantu doplnku stravy vo forme lahodných gumových medvedíkov s príchuťou pomaranča – Gumové medvedíky Dobrá náladička. Veríme, že túto formu doplnku stravy práve u ashwagandhy naši zákazníci ocenia a privítajú, pretože množstvo doplnkov stravy s touto bylinou obsahuje jej namletý koreň vo forme prášku, ktorý môže byť pre spotrebiteľa ťažko požívateľný, pretože má svoju špecifickú chuť i zápach. Tieto gumové medvedíky obsahujú nielen ashwagandhu, ale aj ďalšie účinné látky ako rhodiola, L-theanín a vitamíny skupiny B (B1, B2, B3, B6, B12). Tento doplnok stravy predstavuje skvelú kombináciu látok, ktorá prispieva k podpore dobrej nálady, zvládaniu stresu a zvýšeniu energie a vitality. Pre ešte lepšie zvládanie stresu, únavy ak prispeniu normálnej psychickej činnosti, sme pre Vás vytvorili výhodný Balíček Dobrá náladička – vegánske kapsule & gumoví medvedíci, ktorý navyše obsahuje horčík v kvalitnej forme bisglycinát horečnatý a vitamín B6 vo veľmi dobre vstrebateľnej forme pyridoxal-5-fosfát. Tieto doplnky stravy Vám tiež môžu pomôcť zlepšiť Váš spánok bez toho, aby spôsobovali ospalosť počas dňa.

Pred začatím užívania ashwagandhy odporúčame konzultáciu s lekárom, ktorý pozná Váš zdravotný stav, najmä ak máte zdravotné problémy alebo užívate lieky.

Nezabúdajte na prevenciu a starostlivosť o svoje telo, investujte do svojho zdravia s MyBears®!

Odporúčané produkty2