Zinok: Dôležitý minerál pre zdravie a imunitu

Zinok je minerál, ktorého význam v ľudskom tele nemožno podceňovať. Hrá kľúčovú úlohu v mnohých dôležitých procesoch v našom tele. Zinok prispievá k normálnej plodnosti a reprodukcii, okrem toho má zinok aj pozitívny vplyv na udržanie hladiny testosterónu v krvi, čo je hormón dôležitý pre mužské reprodukčné zdravie.

Ďalšou oblasťou, kde zohráva zinok dôležitú úlohu je vzhľad. Zinok má vplyv na udržanie normálneho stavu vlasov, nechtoch a pokožky. Keď hovoríme o krásnych vlasoch, pevných nechtoch a zdravej pokožke, zinok sa stáva kľúčovým pomocníkom. Pomáha udržať štruktúru a kvalitu vlasov a nechtov a zároveň má vplyv na zdravie pokožky. To je obzvlášť dôležité, pretože naša pokožka je naším najväčším orgánom a plní kľúčovú úlohu v ochrane tela pred vonkajšími škodlivými vplyvmi.

Zinok tiež zohráva zásadnú úlohu v posilnení imunitného systému. Je nepostradateľným prvkom pre normálnu funkciu imunitného systému, čo nám pomáha brániť sa infekciám a chorobám. Navyše má schopnosť chrániť bunky pred oxidatívnym stresom. Oxidatívny stres môže spôsobovať poškodenie buniek a tkanív a prispievať k rôznym ochoreniam, ako sú srdcové choroby, cukrovka a rakovina. Zinok pôsobí ako antioxidant, ktorý pomáha neutralizovať voľné radikály a chráni naše telo pred ich škodlivými účinkami.

Celkovo možno teda povedať, že zinok je nenahraditeľným prvkom na zachovanie nášho zdravia a pohody. Jeho vplyv na plodnosť, vzhľad a imunitný systém ho robí nevyhnutným prvkom v našej strave. Je dôležité zabezpečiť, aby sme dostávali dostatok zinku prostredníctvom vyváženej stravy alebo, v prípade potreby, prostredníctvom vhodných doplnkov stravy, aby sme si udržali optimálnu hladinu tohto dôležitého minerálu v našom tele.

Kto by mal užívať zinok ako doplnok stravy:
Zinok môže byť užitočný pre mnoho ľudí, najmä pre tých, ktorí nemajú dostatočný príjem tohto minerálu z potravy. Medzi rizikové skupiny patria vegáni a vegetariáni, starší ľudia, tehotné ženy, ľudia s gastrointestinálnym ochorením a tí, ktorí konzumujú nadmerné množstvo alkoholu. Ďalej je zinok dôležitý pre športovcov a tých, ktorí sú vystavení zvýšenému fyzickému alebo duševnému stresu.

MyBears® zinok chelát 15 mg (bisglycinát)
Naše ponuka na e-shope zahŕňa doplnok stravy s 15 mg zinku vo forme bisglycinátu zinočnatého, čo je veľmi dobre vstrebateľná forma zinku. Vďaka tomu je šetrný k tráviacemu systému a vhodný pre všetkých, ktorí hľadajú účinný spôsob, ako doplniť zinok. S naším zinkom môžete mať istotu, že dávate svojmu telu to najlepšie a pomáhate mu zostať v dobrej kondícii. Navyše vegánska HPMC kapsula je vhodná pre každého nielen vegánov.

Pre zdravú kožu, vlasy a nechty ponúkame okrem samotného zinku aj výhodné balenie Zdravé vlasy, nechty a pokožka, kde nájdete zinok vo forme vegánskych kapsúl a gumových medvedíkov s biotínom s melónovou príchuťou. Biotín je ďalšia dôležitá látka, ktorá Vám pomôže zlepšiť zdravie Vašej kože, vlasov a nechtov.

Na posilnenie imunity ponúkame tiež výhodné balenie Imunita, ktoré obsahuje zinok, horčík, omega 3 a vitamín D3 za výhodnú cenu. Tieto doplnky stravy sú ideálne pre podporu celkového zdravia a naše výhodné balenia Vám ich umožnia kúpiť za priaznivú cenu.

Nezabúdajte na prevenciu a starostlivosť o svoje telo, investujte do svojho zdravia s MyBears®!

Odporúčané produkty5